T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü İslahiye İlçe Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü İslahiye İlçe Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Normal Doğuma Teşvik

Güncelleme Tarihi: 15/02/2018

Çoklu Sezeryan Öyküsü Olan Hastamıza Hastanemizde Kadın Doğum Uzmanımız Op.Dr.Seçkin Tuna KAPLAN  tarafından Normal Doğum Gerçekleştirilmiştir


Sancılanma şikayetiyle acil servis aracılığıyla kliniğimize başvuran miad daha önceden geçirilmiş 2 alt segment transvers sezaryen operasyonu öyküsü olan aktif eylemdeki anne adayımız Usg ve vajinal muayenesinin ardından acil ameliyathane şartları, anestezi ve reanimasyon uzmanı mevcudiyeti ve hazırda kan ürünleri tedariğiyle birlikte sezaryen sonrası vajinal doğum (SSVD) ile doğurtularak sağlıklı 3130 gram 51 cm 10 APGAR skorlu kız bebek dünyaya getirmiştir. Doğum sonrası anne ve/veya bebekte her hangi bir olumsuz durum izlenmemiştir.
Ülkemizde sadece bazı 3.basamak hastaneler ile metropollerde yapılabilen SSVD’nin yeterli acil cerrahi koşullarına ,anestezi ve reanimasyon ekibine, deneyimli ebe ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanları kadrosuna sahip hastanemizde de başarıyla yapılabildiğini belirtmekten büyük mutluluk duymaktayım.
Bize tüm bu yeterli fiziksel donanımı sağlayan, sezaryen oranlarının düşürülmesinde gerekli bilincin aşılanmasında öncülük eden, anne okuluna ve gebe eğitimine büyük destek sağlayan ve anne/bebek dostu hastane olabilmemiz için üstün çaba sarf etmekte olan başhekimimiz sayın  Op.Dr.Furkan Kırık Bey’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 
Tüm anne adaylarının bebekleri ve kendi sağlıkları için doğum şekli konusunda takip edildikleri kadın hastalıkları ve doğum uzmanının önerilerini dikkate almaları gerektiğinin ve her hastanın koşulunun farklı olduğunun altını bir kere daha çizmek istiyorum.
WhatsApp Image 2017-09-18 at 13.37.08.jpeg